Areszt dla sprawcy wypadku drogowego - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Areszt dla sprawcy wypadku drogowego

Data publikacji 05.12.2018

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o aresztowaniu 34-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Ciachcin. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Do wypadku doszło w minioną sobotę wieczorem na DK60 w miejscowości Ciachcin. Kierujący oplem vectrą, 34-latek z powiatu żuromińskiego, wykonywał manewr wyprzedzania i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka oplem astrą. W wyniku zderzenia pojazdów, na miejscu zginął kierowca astry, natomiast pasażerowie z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Sprawca wypadku uciekł z miejsca.

W wyniku prowadzonych czynności, policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania - ukrywał się w kotłowni. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej był karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym w związku z tym miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany został przesłuchany przez prokuratora. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Płocku przychylił się do wniosku prokuratora. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Autor: sierż.szt. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony