Podsumowanie „Dnia z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie „Dnia z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Data publikacji 04.12.2018

Szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, spotkanie z seniorami na wykładach w Uniwersytecie III Wieku oraz nagrania w lokalnych rozgłośniach to efekty wizyty przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a m. in. podkom. Daniela Sokołowskiego – Koordynatora Wojewódzkiego ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podkom. Daniel Sokołowski jest Koordynatorem Wojewódzkim ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu. 28 listopada odwiedził ostrołęcką jednostkę, gdzie spędził intensywny dzień. Od godz. 9.00 prowadził szkolenie dla kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Podczas tego spotkania policjanci mogli wymienić się doświadczeniami oraz uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkom. Daniel Sokołowski chętnie odpowiadał na liczne pytania funkcjonariuszy.

Następnie wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji – podkom. Piotrem Góralczykiem spotkał się z seniorami w ramach wykładów w Uniwersytecie III Wieku. Wytłumaczył jak praktycznie można posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jak dodać zgłoszenie. Zachęcał do korzystania z tego narzędzia, gdyż wiele zgłoszeń mieszkańców Ostrołęki dotyczących niepokojących ich zagrożeń, zostało potwierdzonych i wyeliminowanych przez policjantów. Podkom. Piotr Góralczyk zaznaczył, że jest to świetny sposób na zgłoszenie niepokojącego zdarzenia. Jednak w przypadku sytuacji pilnych, gdzie zagrożone jest życie lub zdrowie, w sytuacjach, gdzie interwencja funkcjonariuszy potrzebna jest natychmiast, konieczne jest zgłoszenie pod numerem alarmowym 112.

Kolejnym etapem wizyty policjantów z Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu były wizyty w lokalnych rozgłośniach radiowych – Radio OKO, Radio Dla Ciebie oraz Radio Nadzieja. Podczas audycji, słuchacze usłyszeli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jej wpływie na budowanie bezpiecznej przestrzeni w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone akcje przybliżą naszym mieszkańcom działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że aby skorzystać z tego narzędzia należy wpisać w wyszukiwarkę internetową "KMZB", a następnie otworzyć to narzędzie za pośrednictwem strony "https://mapy.geoportal.gov.pl" lub "www.policja.pl". Dalsze kroki podejmujemy według instrukcji. Narzędzie jest proste w obsłudze i intuicyjne.

 

mł.asp. Aneta Waracka

Powrót na górę strony