Zakończenie sezonu rowerowego z przysuską policją - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zakończenie sezonu rowerowego z przysuską policją

Pomimo tego, że temperatury na zewnątrz sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, dzieci i młodzież ze szkół w Przysusze i Mariówce zakończyli sezon rowerowy. Dla uczniów przygotowano testy wiedzy z ruchu drogowego, dostosowane do kategorii wiekowych oraz rowerowy tor przeszkód. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, które zostały przygotowane przez policjantów, przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Przed rozpoczęciem konkursu policjanci przypomnieli uczestnikom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejnym etapem zmagań było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego, dostosowanego odpowiednio do poszczególnych grup wiekowych. Następnie dzieci i młodzież wystartowali w rowerowym torze przeszkód. Każdy zawodnik starał się wykonać zadanie najlepiej jak tylko potrafi, liczyła się precyzja oraz czas przejazdu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych, zwycięzcami zostali odpowiednio: Klasa I: miejsce I – Mirecki Aleks, II – Wołynkiewicz Kacper, III – Rokicka Oliwia; Klasa II: miejsce I – Kosiński Jan, II – Tomczyk Lena, III – Telecki Bartosz; Klasa III: miejsce I – Oracz Zuzanna, Zagdański Piotr, III – Banasik Patryk; Klasa IV – VI: miejsce I – Pawlik Zuzanna, II – Ciszewska Karolina, III – Ptaszek Natalia; Klasa VII – VIII: miejsce I – Pizor Michał, II – Ławrynowicz Izabela, III – Pawełkiewicz Angelika.

Udział w tego typu zadaniu miał na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na konieczność bezpiecznego i rozważnego zachowania się podczas jazdy na rowerze, przede wszystkim by jazdę na jednośladzie zaczynać od obowiązkowego założenia kasku, sprawdzeniu czy sprawne są hamulce, czy są światła i odblaski. Ponadto niezmiernie istotne jest, by zwracać uwagę na tor jazdy i przeszkody, które w realnym życiu na drodze mogą się również pojawić.

 

Autor: asp. Aneta Wilk


 

Powrót na górę strony