Policjanci zatrzymali 14 pseudokibiców - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci zatrzymali 14 pseudokibiców

Data publikacji 08.10.2018

Podczas sobotniego meczu policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców, którzy odpowiedzą za udział w bójce, a 3 za zakłócanie imprezy masowej. Za udział w bójce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu meczu piłkarskiego między drużynami RKS Radomiak oraz Widzew Łódź jeszcze przed spotkaniem sportowym zatrzymali 11 mężczyzn podejrzanych o udział w bójce. Zatrzymani to mieszkańcy Łodzi w wieku od 25 do 33 lat oraz 41-letni mieszkaniec Radomia. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Trzech z nich po czynnościach zostało zwolnionych, natomiast pozostali w poniedziałek są kolejno doprowadzani do prokuratury, gdzie odpowiedzą za udział w bójce. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwaj z zatrzymanych odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali także 3 mężczyzn z Radomia za zakłócanie imprezy masowej. Jeden z nich, 28-latek chciał wnieść materiały pirotechniczne na stadion, a pozostali w wieku 36 i 42 odpowiedzą za rozciągnięcie flagi sektorowej, utrudniając w ten sposób identyfikację innych kibiców, czym naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Jeden z nich już otrzymał 2 lata zakazu wstępu na sportowe imprezy masowe oraz będzie musiał wykonywać prace społeczne.

Trwają kolejne czynności w tej sprawie.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony