Policjanci WRD przeprowadzili akcję "Prędkość" - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci WRD przeprowadzili akcję "Prędkość"

Data publikacji 13.09.2018

Policjanci garnizonu mazowieckiego przeprowadzili wczoraj działania działania kontrolne związane z kontrolą prędkości. W czasie działań policjanci skontrolowali 1352 pojazdy i ujawnili ponad 900 przekroczeń dozwolonej prędkości. Akcja będzie powtarzana.

Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań wykorzystano m.in. radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Policjanci skontrolowali 1352 pojazdy i gdzie ujawnili 913 przekroczeń dozwolonej prędkości. W 5 przypadkach kierujący pojazdami mechanicznymi na własne życzenie straciło prawo jazdy przez pośpiech. Kierowcy ci przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci z mazowieckiej drogówki przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

 

Autor: asp.sztab. Robert Ziembicki

 

Powrót na górę strony