Aktualności

Zamiast dmuchać w alkomat próbował powietrze zasysać. Później chciał dać policjantom łapówkę

Data publikacji 12.09.2018

Policjanci z posterunku w Kadzidle zatrzymali kierującego motorowerem. 70-latek w zamian za wypuszczenie chciał wręczyć łapówkę. Nieodpowiedzialny senior niebawem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne, które jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Siarczej Łące. Policjanci z kadzidlańskiego posterunku dostali zgłoszenie dotyczące pijanego motorowerzysty, który w sposób bardzo niebezpieczny miał jechać po drodze. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Po dotarciu na miejsce, w rejonie przystanku zauważyli motorower, który poruszał się całą szerokością jezdni powodując poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Jednoślad został natychmiast zatrzymany.

Już sam wygląd i zachowanie kierującego świadczyło o tym, że jest pijany. Okazało się, że jest to 70-latek. We wstępnej fazie czynności był problem z przeprowadzeniem u niego badania trzeźwości. Mężczyzna zamiast dmuchać w alkomat, próbował powietrze zasysać. Pomimo wielokrotnych poleceń nie zmienił swojego zachowania. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnego badania technicznego. W trakcie oczekiwania na przyjazd holownika mężczyzna kilkukrotnie namawiał policjantów do przyjęcia łapówki i puszczenie go wolno.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie w ostrołęckiej komendzie policji wykazało w jego organizmie blisko trzy promile alkoholu. Ponadto została od niego pobrana krew do badań.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony