Nieodpowiedzialny rajd nietrzeźwego - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Nieodpowiedzialny rajd nietrzeźwego

Data publikacji 10.08.2018

Nieodpowiedzialność niektórych kierujących nie zna granic. Pijany 38-latek z gm. Naruszewo kierując osobówką urządził sobie rajd na jednej z ruchliwych tras. Swoim stylem jazdy i nadmierną prędkością z jaką jechał stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym jadących z nim pasażerów.

Wczoraj wieczorem jeden z patroli płońskiej drogówki pełnił służbę na ruchliwej trasie nr 10. W pewnym momencie policjanci zauważyli osobowego opla pędzącego z dużą prędkością w kierunku Bydgoszczy. Kierowca tego auta wykonywał ryzykowne manewry na drodze, zmuszając innych do zjeżdżania na pobocze. Wynik pomiaru prędkości opla, dokonanego przez funkcjonariuszy wskazał 153 km/h. Przy czym prędkość maksymalna z jaką powinny poruszać się pojazdy na tym odcinku drogi to max. 90 km/h.

Policjanci szybko zatrzymali opla do kontroli. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, który miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wraz z nim autem podróżował 45-letni pasażer, który również był nietrzeźwy oraz dwie niepełnoletnie córki kierującego.

Na dodatek w czasie kontroli okazało się, że 38-latek nie posiadał przy sobie żadnych wymaganych dokumentów. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Auto, którym kierował nietrzeźwy kierujący zostało odholowane na parking. Mężczyzna oraz jego córki, a także pasażer zostali przekazani wskazanej przez nich osobie pod opiekę.

Nieodpowiedzialny kierujący poniesie teraz konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu i popełnione wykroczenia. Grozi mu wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/AC

Powrót na górę strony