Na mazowieckich drogach trwa akcja„TIR” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Na mazowieckich drogach trwa akcja„TIR”

Data publikacji 10.08.2018

Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnych wyjazdów i powrotów oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

Zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów ciężarowych należą niezmiennie do tych najtragiczniejszych w skutkach. Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu, to wciąż główne przyczyny tych wypadków.

Wszystkie te kwestie są w zainteresowaniu policjantów prowadzących działania. Funkcjonariusze zwracają też szczególną uwagę na wyprzedzanie przez samochody ciężarowe w miejscach niedozwolonych oraz blokowanie lewego pasa i wynikające z tego utrudnianie ruchu innym jego uczestnikom.

Mazowieccy policjanci kontrolują znajdujące się na terenie naszego województwa odcinki dróg ekspresowych, a także autostradę. Do działań używają m.in. pojazdów wyposażonych w videorejestratory. Przez pierwszy tydzień działań, od 3 do 9 sierpnia, funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 pojazdów ciężarowych i ujawnili ponad 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących tymi pojazdami polegających na niestosowania się do zakazu wyprzedzania i tamowania i utrudniania ruchu .

Przypominamy też o wakacyjnych ograniczeniach ruchu na terytorium Polski, w dniach od 29 czerwca do 2 września 2018 r. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w dniach: w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00), w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00) i w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00). Dodatkowo zakaz obowiązuje też w dniu 15 sierpnia 2018 r. (od godz. 8.00 do godziny 22.00) i w dzień poprzedzający, czyli 14 sierpnia 2018 r. (od godz. 18.00 do godz. 22.00)

 

Ładowanie odtwarzacza...
1.42 MB
Powrót na górę strony