Policjanci odnaleźli wyczerpanego 72-latka - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci odnaleźli wyczerpanego 72-latka

Data publikacji 06.08.2018

Kilkugodzinne poszukiwania 72-letniego mieszkańca gminy Magnuszew, który w minioną upalą sobotę oddalił się z domu na rowerze, zakończyły się szczęśliwie. Mężczyzna został odnaleziony i po udzielonej pomocy medycznej wrócił do swojego domu.

W miniona sobotę, po południu dyżurny kozienickiej Policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny, o zaginięciu 72-latka. Mężczyzna mieszkaniec Magnuszewa leczył się i miał zaniki pamięci. Z relacji jego najbliższych wynikało, że ok. godz. 11., mężczyzna wyjechał z domu na rowerze, nie było wiadomo nawet, w którym kierunku. Rodzina próbowała odnaleźć go na „własną rękę” prowadząc poszukiwania, lecz nie przyniosły one efektu. Dlatego po kilku godzinach starań powiadomiła Policję.

Z uwagi na wysoką temperaturę stwarzającą realne niebezpieczeństwo dla zdrowia mężczyzny, natychmiast zostały skierowane policyjne załogi w celu penetracji terenu za zaginionym. W poszukiwania oprócz funkcjonariuszy zaangażowali się również sąsiedzi i znajomi 72-latka.

Po niemal trzech godzinach intensywnych poszukiwań kozieniccy policjanci odnaleźli zaginionego na terenie powiatu grójeckiego. Upał i duży wysiłek fizyczny spowodował, że mężczyzna był skrajnie wyczerpany i ciężko było się z nim porozumieć. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy medycznej, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. Senior szczęśliwie powrócił już do swojego domu.

Policja apeluje o zwrócenie większej uwagi na osoby starsze, schorowane, szczególnie w okresie upałów. Towarzyszmy im przy ich wyjściach z domu i unikajmy długiego przebywania na słońcu.


 

Autor: asp. Tomasz Mazur/AC

Powrót na górę strony