Kilogram narkotyków i plantacja konopi u 24-latka - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kilogram narkotyków i plantacja konopi u 24-latka

Data publikacji 20.07.2018

Policjanci z Pułtuska zatrzymali 24-latka, u którego znaleźli ponad kilogram narkotyków oraz zabezpieczyli profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Policja wystąpiła o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Sąd dzisiaj podejmie decyzję w tej sprawie.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od pewnego czasu pracowali nad jedną ze spraw. Ich wysiłki i ustalenia zakończyły się sukcesem.

W miejscu zamieszkania 24-latka mieszkającego w powiecie pułtuskim znaleźli ponad kilogram środków odurzających w postaci marihuany. U tego samego mężczyzny podczas dalszego przeszukania posesji policjanci ujawnili profesjonalną plantację konopi indyjskich. Hodowla została zabezpieczona i zlikwidowana. Składała się z ponad 50 krzewów. Część uprawiana była w specjalnym namiocie w pomieszczeniach mieszkalnych, a część w innej części posesji. Policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz narzędzia służące do ich uprawy.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz uprawy nielegalnych konopi indyjskich. Teraz zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zawnioskowali o tymczasowy areszt dla 24-latka. Sąd dzisiaj podejmie decyzję w tej sprawie.

 

Autor: sierż. szt. Milena Kopczyńska/AC

Powrót na górę strony