Spotkanie z harcerzami w Zwoleniu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Spotkanie z harcerzami w Zwoleniu

Policjanci z komendy w Zwoleniu przeprowadzili działania profilaktyczne podczas obozu harcerskiego. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie związanym z ruchem drogowym, ale i nie zabrakło tematyki dotyczącej niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

W tym tygodniu w Zwoleniu nad zalewem spotkali się harcerze ZHP Łask, którzy obozują w Ośrodku Rekreacji i Sportu. Podczas apelu młodzież otrzymała zestawy odblaskowe przekazane przez WORD w Radomiu. Przekazane elementy odblaskowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci przypomnieli o przepisach dotyczących noszenia odblasków poza terenem zabudowanym. Z uwagi na wiek uczestników spotkania, policjanci ze Zwolenia rozmawiali z harcerzami o niebezpieczeństwie związanym z zażywaniem środków odurzających. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia mogą być narkotyki oraz jakie skutki może przynieść ich długotrwałe zażywanie. Promowano również zawód policjanta.

W spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu podinsp. Krzysztof Szczudło oraz władze powiatu zwoleńskiego burmistrz Bogusława Jaworska. Tego typu działania prewencyjne mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

 

Autor: mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

Powrót na górę strony