„SMARTSTOP” na radomskich ulicach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„SMARTSTOP” na radomskich ulicach

Data publikacji 13.07.2018

W najbliższy poniedziałek (16.07) w godzinach 17-19 na terenie Galerii Słonecznej, jak również przed wejściem głównym od strony ul. Chrobrego policjanci z mazowieckiej drogówki wraz z wolontariuszami stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, będą promowali rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę (15.07) lipca przypada Dzień Bez Telefonu Komórkowego. W tym dniu w radomskim kinie Helios przed wybranymi filmami będzie wyświetlany spot profilaktyczny SMARTSTOP, który powstał w ramach festiwalu „Kameralne Lato”.

Dzięki takim akcjom policjanci chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, głównie młodzieży, która jest głównym adresatem kampanii. Dzięki sieci kin Helios na terenie Mazowsza w latach ubiegłych udało się dotrzeć do prawie 100 tysięcy odbiorców. Policjanci mają nadzieje, że wspólne działania przyczynią się do zwiększenia świadomości zwłaszcza młodych ludzi, o zagrożeniach jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonów komórkowych podczas poruszania się po drogach.

PAMIĘTAJMY: będąc uczestnikiem ruchu drogowego użyj wyobraźni, jako niezwykle ważnego elementu bezpiecznego poruszania się po drogach . Wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na przejściu dla pieszych, chodniku czy drodze dla rowerów.

 

,,Nie odcinaj się od rzeczywistości!” - PATRZ NA DROGĘ

 

Autor: mł. asp. Ewelina Stróżka/WRD

 

Powrót na górę strony