„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Zalewem w Węgrowie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Zalewem w Węgrowie

Data publikacji 12.07.2018

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki i Patologii Nieletnich w Węgrowie uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Piknik odbył się nad Zalewem w Węgrowie. Policjanci uczyli jak bezpiecznie spędzać czas podczas wakacji oraz promowali zawód policjanta. Służby zaprezentowały pokaz ratownictwa wodnego.

Wspólne działania węgrowskich policjantów oraz strażaków odbyły się nad Zalewem w Węgrowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje”. Głównym celem takich spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami jest nauka i uświadamianie jakie zagrożenia mogą wystąpić podczas wypoczynku. Ważne jest także właściwe promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą. Jest to niezwykle istotne, ponieważ świadomość i odpowiedzialność wypoczywających na to największy klucz bezpieczeństwa.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Służby zaprezentowały sprzęt ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. Ćwiczenia przeprowadzili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej wraz z policjantami.

O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

 

Autor: mł. asp. Anna Maliszewska/AC

Powrót na górę strony