Motocyklista w szpitalu, a kierowca osobówki nietrzeźwy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Motocyklista w szpitalu, a kierowca osobówki nietrzeźwy

Data publikacji 10.07.2018

40-letni motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala po tym, jak zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca auta był nietrzeźwy. Do wypadku doszło dzisiaj rano na drodze K8 w Trzciance.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący motocyklem wykonując manewr wyprzedzania, uderzył w bok vw, którego kierujący (46 lat) wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Kierujący vw był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Za prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Sezon motocyklowy trwa. Policjanci apelują do kierujących jednośladami. Ładna pogoda i sprzyjające warunki drogowe spowodowały, że każdego dnia na drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują o ostrożność na drodze. Kierowcy samochodów w stosunku do kierowców jednośladów również popełniają błędy, do których należą m.in. nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonywany manewr skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści, to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

Powrót na górę strony