Kolejni piraci stracili prawa jazdy - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejni piraci stracili prawa jazdy

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h pędzili ponad 100 km/h. Za popełnione wykroczenia kierowcy stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

W niedzielę w miejscowości Gogole Wielkie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali do kontroli pędzącego 103 km/h 20-letniego kierowcę audi. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 42-letniego kierowcę audi, który przez miejscowość Pawłowo jechał z prędkością 113 km/h, mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Kierowcy za popełnione wykroczenia stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych gdzie są ofiary. Policjanci zwracają uwagę na zachowanie kierowców szczególnie tam, gdzie mogą pojawić się piesi, którzy są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w sytuacji zdarzenia drogowego. W terenie zabudowanym kierowca powinien poruszać się z taką prędkością, aby zawsze mógł zareagować i bezpiecznie ominąć pieszego lub zahamować.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

 

Powrót na górę strony