3 miesiące spędzą w areszcie mężczyźni podejrzani o rozbój - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

3 miesiące spędzą w areszcie mężczyźni podejrzani o rozbój

Data publikacji 07.07.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o rozbój na dwóch mieszkańcach Ciechanowa. Napastnicy pobili mężczyzn i okradli. Jeden z mężczyzn został zatrzymany zaraz po zdarzeniu. 24- i 34-latek zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek w nocy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że w Ciechanowie przy ul. Spółdzielczej leży mężczyzna, który został najprawdopodobniej pobity. Jak się okazało kilka metrów dalej leżał drugi mężczyzna, który uskarżał się na ból nogi. Policjanci ustalili, że mężczyznom zginął plecak, telefon i dokumenty. Pokrzywdzeni trafili to szpitala. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców tego rozboju i chwilę po zdarzeniu zatrzymali jednego z wytypowanych mężczyzn.

Intensywna praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania drugiego mężczyzny dwa dni później. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni podejrzewani o dokonanie rozboju usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. W piątek, wobec 24- i 340-latka z Ciechanowa na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował trzymiesięczny środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Za rozbój grozi nawet 12 lat więzienia.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

 

 

Powrót na górę strony