Premiera plakatu i hasła 11. edycji KAMERALNEGO LATA - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Premiera plakatu i hasła 11. edycji KAMERALNEGO LATA

Data publikacji 08.06.2018

– W tym roku KAMERALNEMU LATU towarzyszy hasło BLIŻEJ i nowa identyfikacja wizualna – mówi Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Za pomocą tych elementów chcemy podkreślić, jak ważny jest dla nas społeczny, humanistyczny wymiar sztuki filmowej. Kolejny raz współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Nie bez przyczyny wybraliśmy stare, archiwalne zdjęcie, które posłużyło nam za punkt wyjścia do stworzenia tegorocznego plakatu – dodaje Ada Bogdziewicz.  Fotografia z jednej strony przedstawia wesołą, letnią scenę na miejskim basenie, a z drugiej pokazuje autentyczną bliskość, o którą coraz trudniej w ponowoczesnym świecie.

Internet, media społecznościowe i wszechobecny szum informacyjny nie pomagają w nawiązywaniu i pielęgnowaniu głębszych relacji międzyludzkich. Wspólne oglądanie filmów, wspólne przeżywanie emocji i dyskusje po seansach budują relacje społeczne, łączą ludzi wokół sztuki, kreują kulturową wspólnotę. Organizatorzy festiwalu wierzą, że dobre kino pomaga poznać drugiego człowieka, tego na ekranie i tego, który siedzi w sąsiednim fotelu, zrozumieć jego problemy i motywacje. Kino społeczne, które pokazują w Konkursie Głównym, ma sprawić, że widzowie na co dzień będą bardziej uważni na innych. Słowem - staną się sobie bliżsi.

 Zależało nam na tym, żeby w tym roku identyfikację zaprojektował ktoś, kto zajmuje się sztuką użytkową i każdego dnia obcuje z ludźmi – mówi Ada Bogdziewicz. Dlatego też autorem plakatu 11. edycji KAMERALNEGO LATA została znakomita projektantka i graficzka – Aga Prus. 

Hasło BLIŻEJ ma również wymiar branżowy. Organizatorzy postanowili doprowadzić do spotkania młodych filmowców, reprezentantów różnych pionów, sektorów i profesji filmowych - scenarzystów i reżyserów z producentami oraz dystrybutorami.

Niech ich znajomości, które zawiążą się w Radomiu, będą początkiem nowych, wspaniałych projektów - dodaje Ada Bogdziewicz.

Integrującej atmosferze festiwalu będzie sprzyjało też nowe centrum festiwalowe. W tym roku po raz pierwszy festiwal odbędzie się w Kinie ELEKTROWNIA w Centrum Sztuki Współczesnej, czyli w imponującym budynku, w którym kiedyś – jak sama nazwa wskazuje – mieściła się miejska elektrownia.  

KAMERALNE LATO potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

 

Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), SZITAFILM (Węgry) i LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

 

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON.

 

Powrót na górę strony