Ciechanowscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ciechanowscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Data publikacji 15.05.2018

Ciechanowscy policjanci zabezpieczyli ponad 20 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i prawie 50 litrów alkoholu niewidomego pochodzenia. Zatrzymali także 61-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego. Kontrabanda przechowywana była w domu zatrzymanego. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili, że jeden z mieszkańców pow. ciechanowskiego może zajmować się nielegalnym procederem związanym z wyrobami bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się 61-letni mężczyzna, który był w zainteresowaniu policjantów. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli 20800 sztuk papierosów bez skarbowych znaków akcyzy oraz blisko 50 litrów nielegalnego alkoholu częściowo rozlanego w butelki gotowego do sprzedaży.

Gdyby papierosy i alkohol zostały wprowadzone na rynek, straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosłyby ponad 20 tys. zł. Z uwagi na wartość uszczuplenia mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony