Sprawca kradzieży i paserstwa w rękach policji - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Sprawca kradzieży i paserstwa w rękach policji

Data publikacji 15.05.2018

32-letni mieszkaniec Radomia włamał się do pomieszczeń gospodarczych szpitala i skradzione przedmioty warte kilka tysięcy złotych przekazał paserowi. W ręce policjantów z Komisariatu I w Radomiu trafili obaj. Usłyszeli zarzuty i odzyskano skradzione mienie.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy informacje o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych jednego ze szpitali na terenie miasta. Łupem sprawcy padły różne przedmioty m.in. kosy spalinowe i piły. Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z Komisariatu I Policji w Radomiu, którzy szybko ustalili i zatrzymali nie tylko sprawcę kradzieży, ale także pasera. 32-latek kradzione przedmioty przekazał 27-latkowi, który miał je sprzedać. Nie udało się – obaj trafili w ręce funkcjonariuszy. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali właścicielowi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Starszy z nich odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast młodszy za paserstwo i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony