Warsztaty w policyjnym Laboratorium Kryminalistycznym - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Warsztaty w policyjnym Laboratorium Kryminalistycznym

Data publikacji 15.05.2018

Uczniowie z Zakładu Doskonalenia Zawodowego Szkoły w Radomiu odwiedzili wczoraj Laboratorium Kryminalistyczne KWP zs. w Radomiu. Wizyta odbyła się w ramach realizacji programu „Innowacja policyjna”, podczas którego młodzież miała okazję „namacalnie” poznać pracę policyjnych biegłych oraz dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja by wstąpić w szeregi Policji.

Wizyta uczniów rozpoczęła się od prezentacji zawodu policjanta oraz wymogów rekrutacyjnych. Przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu zapoznali gości z kolejnymi etapami postępowania kwalifikacyjnego, które obowiązuje chętnych do wstąpienia w szeregi Policji. Uczniowie mogli nie tylko usłyszeć zachęty ze strony policjantów i zobaczyć filmy promocyjne, ale również porozmawiać jak wygląda codzienne służba funkcjonariuszy.

Podczas wizyty w Laboratorium Kryminalistycznym uczniowie, którzy zainteresowani są służbą w Policji, a w szczególności w laboratorium, mogli poznać specyfikę pracy policyjnych biegłych. Zapoznali się z metodami pobierania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych oraz ich identyfikacji. Młodzież odwiedziła też pracownię badań chemicznych, w której bada i identyfikuje się substancje odurzające. Kolejnym miejscem jakie odwiedzili młodzi goście był tunel balistyczny, a następnie pracownia osmologiczna. Podczas wizyty w pracowni osmologii uczniowie mieli okazję obserwować pracę psów osmologicznych. Największym zaskoczeniem dla uczniów był profesjonalizm i nieomylność zwierząt. Duże wrażenie na odwiedzających zrobiły warunki oraz sprzęt, na którym pracują policjanci w laboratorium.


Wizyta w ramach projektu „Innowacja policyjna” umożliwiła młodym ludziom przyjrzenie się wymarzonej profesji "od podszewki", a tym samym zweryfikowanie ich wyobrażeńz rzeczywistością. Ta wizyta pomogła w uzyskaniu informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach, jak ie są niezbędne do wykonywania zawodu policjanta. O czym poinformowały przedstawicielki Sekcji ds. doboru Wydziału Kadri Szkolenia KWP zs. w Radomiu prezentując film promujący pracę w Policji „Polska Policja dziś” oraz film instruktażowy „Test sprawności fizycznej" zrealizowany w Szkole Policji w Katowicach.
 

Autor: Anna Malczewska/AC

Powrót na górę strony