TRUCK & BUS jutro działania - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

TRUCK & BUS jutro działania

Data publikacji 15.05.2018

Policjanci, Inspektorzy Transportu Drogowego i funkcjonariusze ze Służby Celnej, będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących i dokumenty wymagane przepisami ustawy o transporcie drogowym.

Po raz kolejny 16 maja 2018 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej Policji przeprowadzą działania policyjne TRUCK & BUS, które ukierunkowane będą na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego rzeczy. Są to działania jednodniowe.

Transport drogowy jest jednym z najbardziej rozwijających się sposobów przewożenia ładunków i towarów w krajach Unii Europejskiej. Blisko 60% wszystkich towarów jest transportowanych tirami. Niesie to za sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, szczególnie na drogach województwa mazowieckiego, przez teren którego biegną główne szlaki transportowe ze wschodu na zachód oraz z północy na południe.

Funkcjonariusze skupią się także na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek. Zwrócą również uwagę, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.

 

Podsumowanie:

Kontroli poddano 1060 pojazdów, z czego 311 to pojazdy ciężarowe, a 103 to autobusy. Efekty działań utwierdzają w przekonaniu, że polscy kierowcy jeżdżą szybko pomimo wysokich grzywien za te wykroczenia, a stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia.

W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili 276 przekroczeń prędkości, z czego do 77 z nich dopuścili się kierujący pojazdami ciężarowymi. Kierowcy autobusów dopuścili się przekroczeń prędkości w 3 przypadkach. Policjanci ujawnili 35 przypadki nieprawidłowego stanu technicznego.

Skutkiem lekceważenia przepisów było nałożenie w czasie działań 496 mandatów karnych. W czasie działań zatrzymanych zostało 55 dowody rejestracyjne, a 8 kierujących straciło prawo jazdy.

 

WRD KWP zs. w Radomiu/st.asp Robert Ziembicki

Powrót na górę strony