Kameralnego Lata 2018 - informacja aktualizowana - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kameralnego Lata 2018 - informacja aktualizowana

Data publikacji 05.04.2018

Mimo że dopiero co zaczęła się kalendarzowa wiosna, w Radomiu już widać przebłyski lata – KAMERALNEGO LATA. 11. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe odbędą się w pierwszych siedmiu dniach lipca. 28 marca 2018 r. na odprawie programowej spotkała się ekipa organizacyjna – a w niej kilka nowych twarzy.

W tym roku przygotowaniami do festiwalu kierować będzie dwuosobowa drużyna dyrektorek. Funkcję dyrektora organizacyjnego obejmie Karolina Adamczyk, doświadczony menadżer kultury, koordynatorka American Corner Radom. Za kwestie artystyczne odpowiadać będzie Ada Bogdziewicz z Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Zastąpiły na tym stanowisku Annę Wróblewską, która szefowała spotkaniom w Radomiu od pięciu lat.

– Pięć lat życia z Kameralnym Latem to piękny czas! – mówi Anna Wróblewska. – Największą satysfakcję przyniosła mi obserwacja widowni – co roku liczniejszej, wypełnionej znajomymi twarzami zaprzyjaźnionych widzów. A druga rzecz to coraz szersza współpraca z radomskimi i mazowieckimi instytucjami, organizacjami, przedsiębiorcami, środowiskiem twórczym. Nic tak nie cieszy, jak świadomość, że festiwal filmowy staje się miejscem jednoczącym różne grupy zawodowe, wiekowe, społeczne. Trzymam mocno kciuki za nową dyrektor artystyczną Adę Bogdziewicz i całą wspaniałą ekipę KAMERALNEGO LATA.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizatora festiwalu, Stowarzyszenia FILMFORUM, a także głównego współorganizatora  Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu  z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji  inspektorem Markiem Świszczem na czele. Obecna była również reprezentantka Urzędu Miejskiego w Radomiu  głównego partnera KAMERALNEGO LATA. Rozmawiano o atrakcjach i programie, ustalano harmonogram prac na najbliższe miesiące.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO mają wybitnie społeczny charakter. Jest to ważne kryterium selekcji filmów do konkursu głównego oraz wątek przewodni programów edukacji filmowej, którym zawsze towarzyszą zagadnienia związane z profilaktyką społeczną. Młodzież w ramach warsztatów realizowała już spoty filmowe na temat cyberprzemocy, skutków używania dopalaczy, wyłudzeń metodą „na wnuczka” czy zagrożeń związanych z poruszaniem się po ulicach z wzrokiem utkwionym w smartfonie. Motyw przewodni tegorocznych warsztatów pozostaje jeszcze tajemnicą. W pracach nad tym aspektem festiwalu bezcenne pozostaje wsparcie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz policyjnego Wydziału Prewencji.

KAMERALNE LATO objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerem Głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON.

 

NABÓR FILMÓW DO KONKURSÓW 2018

Organizatorzy 11. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO czekają na najlepsze polskie filmy krótkometrażowe. Startuje nabór do trzech sekcji konkursowych festiwalu – Konkursu Głównego, Konkursu Filmów Niezależnych i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja 2018 r.

WARSZTATY FILMOWE KAMERALNE LATO 2018

https://kameralnelato.pl/warsztaty-filmowe-kameralne-lato-2018

 

 

 

 

Powrót na górę strony