Wpadł pijany kierowca poszukiwany listem gończym - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wpadł pijany kierowca poszukiwany listem gończym

Data publikacji 14.03.2018

Wczoraj jadący uszkodzonym samochodem mężczyzna zwrócił uwagę policjanta wydziału kryminalnego gostynińskiej policji. Został zatrzymany w pieszym pościgu przez funkcjonariusza. Okazało się okazało był pijany i poszukiwany listem gończym.

Policyjna czujność rzadko zawodzi funkcjonariuszy. Tym razem „kryminalnego” zainteresował poruszający się ulicami miasta uszkodzony osobowy ford. W pewnym momencie jego kierowca wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim w pościg. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec Gostynina prowadził samochód mając ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym za kradzież.

Zatrzymany 24-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu przez policjantów zostanie odwieziony do zakładu karnego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, nawiązka w wysokości 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat.

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony