Przed szkołą sprzedawał papierosy bez polskiej akcyzy, a w domu miał marihuanę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Przed szkołą sprzedawał papierosy bez polskiej akcyzy, a w domu miał marihuanę

Data publikacji 13.03.2018

Przed sądem rodzinnym będzie odpowiadał 16-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który handlował pod szkołą papierosami bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego łóżku marihuanę.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pod jedną ze szkół średnich młode osoby palące papierosy. Natychmiast zareagowali i podczas wykonywanych czynności u 16-latka znaleźli kilka zafoliowanych paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ustalono, że nieletni zdążył sprzedać jedną paczkę swojemu koledze, który podobnie jak on, nie miał ukończonych 18 lat. Cena sprzedanych wyrobów tytoniowych była o ponad połowę niższa od tej, jaką należy zapłacić za tą markę w sklepie.

Posiadanie i handel papierosami bez akcyzy to nie jest jednak koniec kłopotów 16-latka. Policjanci, którzy pojechali do niego na przeszukanie znaleźli marihuanę, którą nieletni ukrył w łóżku. Za posiadanie, wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz posiadanie środków odurzających będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony