„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Gielniowie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Gielniowie

Ponad 150 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gielniowie otrzymało odblaski, w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i ratownicy w sposób praktyczny pokazywali jak zachowywać się na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów szkoły, czekał specjalny symulator jazdy motorowerem przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przysusze omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Każdy z uczestników, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymał drobne upominki. Co najważniejsze, były to upominki odblaskowe, dzięki czemu, każdy może stać się o wiele bardziej widoczny, a tym samym bezpieczny.

 

Autor: asp. Aneta Wilk


 

Powrót na górę strony