Działania policjantów i strażaków promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Działania policjantów i strażaków promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Policjanci z Ostrołęki oraz strażacy OSP przeprowadzili spotkanie poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu z uczniami Szkoły Podstawowej w Drewczy. W akcji wziął udział przyjaciel wszystkich dzieci, czyli Komisarz Kurpik, który zachęcał najmłodszych do noszenie odblasków. Spotkanie odbyło się w ramach akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Ostrołęccy policjanci każdego dnia prowadzą działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa ,,na drodze”. Zmniejszenie ilości wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych – to jedne z głównych zadań funkcjonariuszy.

Chcąc zapobiegać takim zdarzeniom duża cześć tych działań jest poświęcona profilaktyce. Dzielnicowi, policjanci z zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, a także zespołu komunikacji społecznej niemal codziennie odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z najmłodszymi na temat zagrożeń na jakie mogą napotkać ,w drodze do szkoły. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w miniony piątek w Szkole Podstawowej w Drwęczy. Tradycyjnie już było one oparte na zabawie z licznymi elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci.

Z uwagi na porę roku podczas pogadanki omówiono niebezpieczeństwo, jakie może nieść za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne. Potem przyszedł czas na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące ruchu pieszych. Dzieciom uświadomiono jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli ,,komisarz Kurpik”. Wskazano także najmłodszym właściwy sposób zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz powtórzono numery alarmowe i przekazano dzieciom informację jakie powinny być zawarte, aby w sposób prawidłowy wezwać pomoc. Na zakończenie spotkania i obietnicy najmłodszych o ich noszeniu, rozdano wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony