Aktualności

Polała się krew dla potrzebującej policjantki. „Życiodajny krwioobieg” oplótł Radom i Warszawę

25 litrów krwi trafi do ostrołęckiej policjantki, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dzisiaj krew oddawali policjanci i pracownicy cywilni KWP zs. w Radomiu oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie.

Akcję "Życiodajny krwioobieg", jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Do działań włączył się także Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi „Legion” działający przy Zarządzie Oddziałowym NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz liczne grono pracowników cywilnych oraz druhowie OSP Radom. Dzisiaj przed komendą udało się zebrać 15 litrów krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały także niespodzianki przygotowane przez POP GYM czyli największy fitness klub w Radomiu, który obdarował voucherami do wykorzystania w siłowni. Dodatkowe 10 litrów krwi potrzebującej policjantce oddali funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie.

Policjanci, strażacy, pogranicznicy, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony