W kinie promowali działania skierowane na pomoc osobom bezdomnych - film - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

W kinie promowali działania skierowane na pomoc osobom bezdomnych - film

Data publikacji 13.02.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Ostrołęckie Centrum Kultury postanowili połączyć siły i rozpoczęli kolejne już działanie mające na celu uchronić osoby bezdomne przez wychłodzeniem organizmu. Dzięki współpracy fragment filmu nakręconego przez ostrołęckich funkcjonariuszy mających uwrażliwić na pomoc takim osobom będzie wyświetlany przez każdym seansem filmowym.

Zima to trudny okres, który w wielu typowych życiowych sytuacjach wymaga od nas zwiększonego wysiłku fizycznego, szczególnej uwagi i ostrożności. Jest to okres tym bardziej trudny dla osób bezdomnych, które nierzadko przebywają w nieludzkich warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

W trosce o bezpieczeństwo takich osób pomiędzy Komendą Miejską Policji w Ostrołęce, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, Strażą Miejską w Ostrołęce oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce zostało podpisane porozumienie w ramach, którego codziennie odbywają się wspólne patrole, podczas których są kontrolowane miejsca zagrożone. Podczas każdej takiej służby sprawdzane jest co najmniej kilkanaście takich miejsc, najczęściej są to pustostany, kontenery oraz opuszczone garaże. Działania zostały zainicjowane przez ostrołęcki Wydział Prewencji.

Jednak chcąc dotrzeć do świadomości jak największej liczby osób  ostrołęccy policjanci wspólnie z OCK na czele z dyrektorem Bogdanem Piątkowskim podjęli kolejne działania w tym zakresie. W ich ramach w ostrołęckim kinie przed każdym seansem będzie wyświetlany film profilaktyczny, który bardzo dobrze obrazuje konieczność pomocy osobom bezdomnym w tej ciężkiej dla nich porze roku.

Jeszcze raz apelujemy o zwiększenie empatii w odniesieniu do osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Nie obawiajmy się interweniować w sytuacjach, gdy podejrzewamy, że ktoś może znajdować się w okolicznościach zagrażających życiu lub zdrowiu. Jednym telefonem możemy uratować komuś życie.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony