Aktualności

Policjantki z Sochaczewa i Radomia grały w Turniej Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja. Statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła policjantka z Sochaczewa

Data publikacji 12.02.2018

Turniej Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja zorganizowano po raz dziewiąty, a liczba uczestników stale rośnie. W tym roku do rywalizacji stanęło 67 drużyn z dziesięciu krajów. Wśród pań najlepsza okazała się reprezentacja Polskiej Policji, w której występują st. post. Katarzyna Żak z komendy w Sochaczewie oraz sierż. Paulina Wołczyńska z mazowieckiej drogówki. Puchary wręczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Rozgrywki miały miejsce na pięciu różnych boiskach. Rywalizacja była bardzo zacięta i każda z drużyn walczyła do samego końca. Ostatecznie wśród pań zwycięstwo przypadło w udziale reprezentacji Polskiej Policji, w której gra policjantka z Sochaczewa st. post. Katarzyna Żak.

Wśród policjantek, które wygrały turniej im. podkom. Andrzeja Struja są st. post. Katarzyna Żak, która grała w ataku oraz sierż. Paulina Wołczyńska, która także grała w ataku. Obie policjantki wkładały w grę całe serce, co dało się zauważyć podczas rozgrywek. Zaangażowanie st. post. Katarzyny Żak zostało docenione – zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Katarzyna Żak na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Nowej Suchej, jednostce podległej Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Katarzyna Żak ma 28 lat i pochodzi z Radomia. Nasza koleżanka odkąd tylko pamięta, kopała piłkę nożną. Grała w Zamłyniu Radom, który był jej macierzystym klubem. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej grała w AZS PSW Biała Podlaska. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. W tym czasie grała w Górniku Łęcznej. W Policji służy od października 2015 roku. Początkowo pracowała w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym KPP Sochaczew, a następnie i obecnie na stanowisku ds. kryminalnych w Posterunku Policji w Nowej Suchej. Paulina Wołczyńska natomiast służy w Wydziale Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Również swoją karierę piłkarską zaczynała w Zamłyniu Radom, a służbę w Żyrardowie.

Pomysłodawcami Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji są: Andrzej STREJLAU - wybitny trener reprezentacji Polski, Legii Warszawa, Greckiej Larrisy. Obecnie honorowy działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i komentator sportowy oraz Andrzej KUCZYŃSKI - Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych w Policji, selekcjoner reprezentacji Policji w piłce nożnej, wieloletni wolontariusz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Organizatorami wydarzenia był Gabinet Komendanta Głównego Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Regionu IPA Centralne Biuro Śledcze i Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, a także instytucje zewnętrzne m.in. Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa S.A., Urzędy Dzielnic: Bielany, Bemowo, Praga Północ.

Foto: A.Mitura Policja 997 / dm/ sierż. szt. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony