Nietrzeźwi kierowcy już po zarzutach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy już po zarzutach

Data publikacji 12.02.2018

W miniony weekend gostynińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden dachował skodą w Sierakowie, a drugi uciekał ciągnikiem rolniczym. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie. Już usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ciechanowscy policjanci zatrzymali natomiast 19-letniego kierowcę skody, który kierował samochodem pomimo braku uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Z mężczyzną jechały dwie osoby.

W sobotni wieczór dyżurny gostynińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w Sierakowie. Na miejscu policjanci zastali 5 osób podróżujących skodą (25-47 lat). Wszyscy, oprócz 25-latki, byli nietrzeźwi. Na szczęście żaden z uczestników dachowania nie odniósł obrażeń i nie potrzebowali pomocy medycznej. Jak się okazało 33-letni kierujący pojazdem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Jeszcze tego samego wieczoru również pacyńscy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży ciągnika rolniczego. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Po przejechaniu kilku miejscowości, już na terenie gminy Sanniki, mundurowi zauważyli ciągnik i zatrzymali kierującego nim 37-letniego mieszkańca gminy Gąbin. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dalsze czynności wykazały, że nie doszło do kradzieży, a jedynie do nieporozumienia, ponieważ rodzina zgłaszającej zezwoliła 37-latkowi na użyczenie pojazdu.

Obaj mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat więzienia. Dodatkowo kierowca skody odpowie jeszcze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W piątek w Ojrzeniu policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli skodę, którą podróżowały trzy osoby. Jak się okazało 19-letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Dodatkowo 19-latek przewoził dwie osoby.

 

Autor: kom. Jolanta Bym/podkom. Dorota Słomkowska

 

Powrót na górę strony