Aktualności

Policjanci z Płońska zabezpieczyli blisko pół kilograma marihuany i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 08.02.2018

Płońscy kryminalni zabezpieczyli blisko 0,5 kg marihuany i krzaki konopi indyjskich. 35-latek z Baboszewa, który nielegalnie uprawiał rośliny w domku letniskowym został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy wraz z kryminalnymi z Płońska ustalili, że 35-letni mieszkaniec Baboszewa może posiadać narkotyki i uprawiać konopie indyjskie. Realizując te informacje pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Pomimo wezwań policjantów do otwarcia drzwi, 35-latek kategorycznie odmówił i nie chciał wpuścić do mieszkania stróżów prawa. Kryminalni na pomoc wezwali strażaków i gdy tylko ci przyjechali na miejsce, mężczyzna wystraszył się, że mogą wyważyć drzwi i je otworzył. W mieszkaniu, w czasie przeszukania, mundurowi nie znaleźli narkotyków. Jednak ich ustalenia wskazywały na to, że 35-latek nielegalną uprawę może prowadzić na terenie swojej działki rekreacyjnej w jednej z miejscowości na terenie gm. Baboszewo. Gdy wraz z mężczyzną pojechali na miejsce, na poddaszu domku letniskowego znaleźli 5 doniczek z krzakami konopi indyjskich oraz blisko 0,5 kg suszu roślinnego – marihuany. Rośliny umieszczone były na specjalnie przygotowanym do uprawy stanowisku – ekranowanym, dogrzewanym elektryczną farelką i doświetlonym.

35-latek został zatrzymany, a krzewy i susz roślinny zabezpieczone. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony