By na drogach było bezpieczniej... - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

By na drogach było bezpieczniej...

Do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu trafiły dwa nieoznakowane radiowozy bmw 330i xDrive. Jeden z nich będzie pełnił w służbie na terenie subregionu radomskiego, drugi natomiast siedleckiego. Auta są wyposażone w dwulitrowe turbodoładowane silniki benzynowe o mocy 252 KM i potrafią rozpędzić się do 100 km/h w 5,8s. Ich prędkość maksymalna to 250 km/h.

Na pokładzie radiowozów zamontowane są kamery wideo, które pozwalają rejestrować zachowania uczestników ruchu miedzy innymi takie jak: niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze, popełnianie wykroczeń godzących w bezpieczeństwo pieszych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Kamery rejestrują obraz w wysokiej jakości w trakcie całej służby.

Najważniejszym powodem zakupu nowych radiowozów jest chęć poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. To jeden z naszych priorytetów. A zatem uczestnicy ruchu, którzy będą zachowywać się zgodnie z przepisami nie muszą „obawiać się” spotkania z nowymi samochodami mazowieckich policjantów.

Dlatego przypominamy. Bądź rozsądny na drodze, szanuj innych uczestników ruchu i przepisy kodeksu drogowego.

 

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze.

 

WRD KWP/JM/Zespół Prasowy

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony