Aktualności

Zarzuty kradzieży, włamania i paserstwa – podejrzani w rękach policjantów z Gostynina

Data publikacji 12.01.2018

29-letni gostyninianin oraz 30-letni mieszkaniec powiatu płockiego usłyszeli zarzuty kradzieży terenowego suzuki oraz włamań do trzech innych pojazdów. Dodatkowo zarzut paserstwa usłyszał 26-latek z Gostynina. Policjanci nadal ustalają czy na ich koncie nie ma innych podobnych przestępstw.

W minioną niedzielę z terenu parkingu miejscowego supermarketu zostało skradzione terenowe suzuki. Pokrzywdzona kobieta na własną ręką rozpoczęła poszukiwania samochodu jeżdżąc ulicami miasta. W chwili, gdy zauważyła jak z jej pojazdu wysiada mężczyzna. Z postronną osobą ujęła 29-letniego mieszkańca Gostynina. Kierujący skradzionym pojazdem uciekł, a kobieta o całym zdarzeniu poinformowała Policję. Nietrzeźwy 29-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania pozostałych sprawców. Jeszcze tego samego wieczoru porzucony pojazd został odnaleziony na obrzeżach Gostynina.

W poniedziałek rano policjanci zatrzymali drugiego sprawcę – 30-letniego mieszkańca powiatu płockiego. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni ci dokonali również trzech włamań do pojazdów na terenie miasta, z których ukradli radioodtwarzacz, głośnik oraz różnego rodzaju narzędzia. Praktycznie wszystkie przedmioty, skradzione z pojazdów, funkcjonariusze odnaleźli u 26-letniego mieszkańca Gostynina.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29 i 30-latkowi zarzutu kradzieży pojazdu oraz włamań do trzech innych, za co im do 10 lat więzienia. Natomiast 26-latkowi policjanci przedstawili zarzut paserstwa - to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na koncie podejrzanych nie ma innych podobnych przestępstw.

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony