Kolejna zbiórka krwi zakończona - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Kolejna zbiórka krwi zakończona

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu zorganizowali kolejną już w tym roku honorową zbiórkę krwi w ramach akcji „Życiodajny krwioobieg". Policjanci i pracownicy cywilni tym razem włączyli się także w akcję „Nasza krew - nasza ojczyzna”, czyli ogólnopolską akcję honorowego oddawani krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, którą zapoczątkowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z radomskiego Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha.

Była to już kolejna w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Już stało się tradycją, że krew jako pierwszy oddał Rafał Kruk, były przewodniczący Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, który tym razem pojawił się w roli policyjnego emeryta wspierającego związkowe działania. Krew oddali także przedstawiciele innych wydziałów KWP. Dzisiaj przed komendą krew oddało 14 osób, tym sposobem bank krwi wzbogacił się o ponad 6 litrów. Na wszystkich krwiodawców czekały także słodkie niespodzianki oraz okolicznościowe koszulki.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony