Policjanci malowali świąteczne bombki i przygotowali Szlachetną Paczkę - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci malowali świąteczne bombki i przygotowali Szlachetną Paczkę

Policjanci z komendy w Radomiu wzięli udział w jedenastej już edycji akcji charytatywnej, w której do wspólnego malowania bombek świątecznych jak co roku zaproszono przedstawicieli różnych środowisk. Natomiast mundurowi z Grójca i Garwolina piąty raz wsparli Szlachetną Paczkę i pomogli podłączyć w jednym z mieszkań centralne ogrzewanie.

Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najbardziej potrzebującym osobom oraz organizacjom społecznym. Tym razem pieniądze z licytacji bombek zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Diecezji Radomskiej na pomoc dla Kubusia. Dotknięty nowotworem chłopiec po amputacji potrzebuje protezy prawej ręki.

Politycy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kulturalnych, artyści i dziennikarze spotkali się, aby wspólnie pomóc choremu chłopcu. We wspólnym malowaniu bombek nie mogło zabraknąć przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy co roku wspierają akcję – asp.sztab. Kamila Adamska z Wydziału Prewencji oraz asp. sztab. Krzysztof Jabłonka Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Radomiu. Licytację bombek zaplanowano na 16 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego.

Natomiast w Szlachetną Paczkę, tak jak w poprzednich latach, włączyli się policjanci i pracownicy cywilni z garwolińskiej komendy przygotowując paczkę dla potrzebującej rodziny. Na terenie naszego powiatu objęte akcją zostało 19 rodzin, które wspierają wolontariusze. Kolejną edycję regionalną akcji wsparli także policjanci i pracownicy cywilni z garwolińskiej komendy. Wspólnie przygotowali paczkę, która już trafiła do jednej z rodzin.

Policjanci i pracownicy cywilni z komendy w Grójcu wybrali rodzinę zamieszczoną w specjalnej bazie danych, którym postanowili pomóc. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy i przygotowali paczki na podstawie szczegółowych list potrzeb. W tym roku przekazano dary, które dotarły do matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci.

Szlachetne paczki wraz z wolontariuszami bezpośrednio dostarczono do potrzebujących. Akcja w grójeckiej komendzie nabrała tempa dzięki aktywności Anny Piekut specjalisty Zespołu kard i szkolenia, która nawiązała współpracę z wolontariuszką „Szlachetnej paczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym, Kariną Kałdrą. Dzięki zbiórce pieniędzy, w którą włączyli się również darczyńcy i przedsiębiorcy udało się przeprowadzić remont mieszkania potrzebującej rodziny. Zaangażowanie w akcję dzielnicowego z Posterunku Policji w Mogielnicy asp. sztab. Włodzimierza Wujka pozwoliło na podłączenie centralnego ogrzewania oraz stworzenia łazienki, której nie było w mieszkaniu. Jeszcze przed świętami remont zostanie zakończony. To wszystko było możliwe dzięki policjantom i pracownikom Policji oraz ludziom dobrej woli.

 

Autor: Justyna Leszczyńska/asp. szt. Marek Kapusta/kom. Agnieszka Wójcik

KMP Radom

Foto: Łukasz Wójcik

 

Powrót na górę strony