Finał konkursu "Ciechanowiak Bezpieczny Przez Cały Rok” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Finał konkursu "Ciechanowiak Bezpieczny Przez Cały Rok”

Data publikacji 06.12.2017

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego „Ciechanowiak Bezpieczny Przez Cały Rok” zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie Urząd Miasta w Ciechanowie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Od 10 września uczniowie szkół podstawowych mogli dostarczać do komendy swoje prace. Główną ideą konkursu było kształtowanie wśród uczniów prawidłowej postawy obywatelskiej, a także poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa czy uświadomienie o występujących zagrożeniach i umiejętne rozpoznawanie ich przez dzieci i młodzież. Od uczniów szkół podstawowych w Ciechanowie organizatorzy otrzymali kilkadziesiąt prac wykonanych różnorodną techniką plastyczną. Spośród prac wyróżniono 13, które znalazły się na kartach kalendarza na 2018 rok. To dodatkowa nagroda dla laureatów.

 

W tym roku postanowiono rozszerzyć zakres tematyki konkursu, w ubiegłych latach dotyczył bezpieczeństwa na drodze. Tegoroczna edycja konkursu miała na celu szerzenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa we wszystkich aspektach życia. Temat pracy plastycznej, którą należało wykonać w formacie A3 lub A4 dowolną techniką plastyczną mógł dotyczyć m.in. bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania czy w szkole, bezpieczeństwa w czasie zabaw podczas ferii czy wakacji, bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami a także bezpieczeństwa w sieci.

Komisja konkursowa przyznała 13 równorzędnych nagród autorom prac nadesłanych w ramach konkursu plastycznego „Ciechanowiak Bezpieczny Przez Cały Rok” Komisja podczas oceniania prac brała pod uwagę zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz pomysł.

 

Wyróżnieni zostali:

1. Przemysław Pawlicki z SP nr 7

2. Marta Dzilińska z SP nr 7

3. Kacper Nieciecki z SP nr 7

4. Nikola Dołęgowska z SP nr 4

5. Daria Gleich z SP nr 6

6. Kinga Lipka z SP Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

7. Olga Świercz z SP Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

8. Marta Podlasińska z SP nr 5

9. Dominika Urbańska z SP nr 3

10. Magdalena Wiśniewska z Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Ciechanowie

11. Adriana Miechowska z SP nr 3

12. Weronika Chmielewska z SP nr 3

13. Zuzanna Klicka z SP nr 4

 

Obecni podczas finału konkursu Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, Zastępca Dyrektora WORD Krzysztof Kuklak, Kierownik Wydziału Szkolenia i BRD Anna Smolińska, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Grzegorz Grabowski oraz jego zastępca mł. insp. Zbigniew Andres, uroczyście wręczyli dyplomy oraz nagrody 13 laureatom konkursu.

 

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony