Aktualności

Policjanci z Kadzidła wspierali akcję charytatywną prowadzoną na rzecz 10-letniej dziewczynki, która uległa wypadkowi drogowemu

Data publikacji 05.12.2017

Oprócz wspomagania zbiórki pieniędzy na leczenie dziewczynki policjanci promowali noszenie odblasków. Takie działanie mogło odbyć się dzięki wsparciu Starostwu Powiatowemu w Ostrołęce, które zakupiło elementy odblaskowe. Dzięki uprzejmości księży z parafii Kadzidło, Dylewo, Czarnia i Wach policjanci prowadzili również działania skierowane na bezpieczeństwo Seniorów w kontekście chociażby oszustw metodami ,,na wnuczka” i ,,na policjanta”.

W minioną niedzielę z inicjatywy dzielnicowych Posterunku Policji w Kadzidle, asp. Mariusza Święckiego i st. sierż. Jerzego Tabaka, warz z Policjantami Zespołu Prewencji i Kryminalnego Posterunku Policji, st. post. Karoliną Domurad, st. sierż. Krzysztofem Maluchnikiem  oraz st. sierż. Arkadiuszem Piersą, przeprowadzili akcję profilaktyczną mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach osób niechronionych – pieszych oraz rowerzystów.

W czasie akcji dzielnicowi informowali też Seniorów o przypadkach oszustw na osobach starszych. Podajac przykłady gdy osoby podające się za fałszywych policjantów, wnuczków, pracowników zakładu energetycznego wyłudzały pieniądze.Funkcjonariusze tłumaczyli na co należy zwracać uwage i nformowali o sposobie zachowania w takich sytuacjach.

Powyższa akcja prowadzona była po zakończonych mszach świętych w kościołach parafii Kadzidło, Dylewo, Czarnia, Wach i zbiegła się ze zbiórką pieniędzy na rzecz 10-letniej dziewczynki. Uczennicy Szkoły Podstawowej w Kadzidle, która uległa wypadkowi drogowemu w m. Kadzidło z udziałem autobusu. Policjanci czynnie i chętnie włączyli się w tą akcje pomocy.

W czasie działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym przekazano parafinom 800 szt. odblasków, które na ten cel przekazało Starostowo Powiatowe w Ostrołęce.

Zarówno Starostwu Powiatowemu w Ostrołęce, księżom parafii Kadzidło, Dylewo, Czarnia, Wach, Wójtowi gm. Kadzidło Dariuszowi Łukaszewskiemu, nauczycielom, kolegom i koleżankom dziewczynki oraz wszystkim mieszkańcom tej gminy, którzy wsparli zbiórkę należą się słowa  podziękowania.

Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 10-latki. Dziękujemy  :)

Działania odbyły się w ramach programu ,, Dzielnicowy bliżej nas”.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

Powrót na górę strony