Pomóż sobie - jak obronić swoje mienie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pomóż sobie - jak obronić swoje mienie

Data publikacji 30.11.2017

Spotkanie pod takim hasłem odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku w ramach Akademii Dzielnicowego. Inicjatorem zorganizowania spotkania był płocki dzielnicowy st. asp. Andrzej Matczak. Przedsięwzięcie adresowane było do płockich seniorów, którzy narażeni są na oszustwa metodą „na wnuczka”.

Celem spotkania było przekazanie płockim seniorom informacji na temat zagrożeń związanych z oszustwami metodą „na wnuczka” i innymi podobnymi metodami. Seniorzy mogli obejrzeć przygotowane specjalnie na to spotkanie krótkie scenki, które zaprezentowali aktorzy Teatru Płockiego im. Jerzego Szaniawskiego. Tematyka scenek dotyczyła oszustw „na wnuczka” oraz „na oficera CBŚP”. Uczestnicy spotkania poznali nie tylko metody działania oszustów, które cały czas się zmieniają, ale także poznali uwarunkowania psychologiczne, które powodują, że seniorzy ostatecznie stają się ofiarami przestępców. Prelekcję na ten temat wygłosiła przedstawicielka Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku.

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Płocku przedstawił problematykę oszustw występujących na podległym terenie, z punktu widzenia Policji, przytoczył dane statystyczne oraz wskazał na sposoby postępowania, aby w możliwie jak najskuteczniejszy sposób zabezpieczyć się przed metodami stosowanymi przez oszustów.

Spotkanie adresowane do seniorów, podczas którego omawiane były zagadnienia dotyczące oszustw było bardzo istotnym elementem w walce z tego typu przestępczością, gdyż to właśnie seniorzy najczęściej stają się ofiarami oszustw.

 

Autor: asp. szt. K. Piasek

Powrót na górę strony