Samoobrona dla seniorów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Samoobrona dla seniorów

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lipska ćwiczyli samoobronę. Szkolenie przeprowadzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Celem zajęć było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych, a także ich zaktywizowanie ruchowe. Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

W związku z prośbą prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Ireny Bajkowskiej-Kościeleckiej lipska policja prowadzi spotkania mające na celu przygotowanie osób starszych na wszelakiego rodzaju zagrożenia. Do tej pory odbyło się już kilka spotkań teoretycznych w formie warsztatów, podczas których funkcjonariusze policji informowali seniorów o pułapkach oszustów i złodziei oraz zagrożeniach w ruchu drogowym.

Tym razem zajęcia miały nie tylko charakter edukacyjny. Seniorzy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu samoobrony, które przeprowadzili lipscy policjanci: asp. Marek Skorupa – dzielnicowy oraz sierż. szt. Artur Rożek - instruktor z zakresu taktyki i techniki interwencji.

Seniorzy chętnie wzięli udział w szkoleniu, ucząc się taktyk obrony przed ewentualnym zagrożeniem. Pod nadzorem policjantów próbowali samodzielnie i skutecznie zneutralizować napastnika. Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach, pojawiło się również wiele pytań dotyczących konkretnych sytuacji, między innymi co robić, gdy ktoś kradnie nam telefon, bądź torebkę. Szkolenia odbywać się będą cyklicznie raz w tygodniu.

 

Autor: asp. Tomasz Krukowski

Powrót na górę strony