"Dzień bezpieczeństwa" z dzielnicowym - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

"Dzień bezpieczeństwa" z dzielnicowym

Data publikacji 29.11.2017

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej w Cieszewie uczestniczyli w "Dniu bezpieczeństwa", który został zorganizowany w szkole przez dzielnicowego sierż. szt. Piotra Chylińskiego z Posterunku Policji w Drobinie.

Dzień bezpieczeństwa upłynął uczniom –  tak jak przystało na szkołę, w atmosferze nauki. Uczniowie jednak przede wszystkim uczyli się zasad bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami i zasad bezpieczeństwa na drodze oraz mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dzielnicowy, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia zaprosił do udziału w nim lekarza weterynarii, który opowiedział dzieciom o podstawowych zasadach jakie powinny zachować osoby w kontaktach ze zwierzętami, zarówno tymi domowymi jak i tymi dzikimi. Kolejnym gościem zaproszonym do przedsięwzięcia była przedstawicielka służby zdrowia, która opowiedziała uczniom o tym, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, a następnie dzieci już w sposób praktyczny – na fantomie mogły samodzielnie nauczyć się jak takiej pomocy udzielać.

W szkole gościła również policjantka, która pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Funkcjonariuszka opowiedziała dzieciom jak należy poruszać się po drodze, aby było to bezpieczne, zwróciła między innymi uwagę na noszenie elementów odblaskowych, tak ważnych dla bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza gdy poruszają się oni po drogach, po zmroku.  Obecny był również policjant, który na co dzień zajmuje się przestępczością nieletnich. Przekazał on dzieciom przydatne informacje dotyczące zagrożeń na jakie są narażone w sieci Internet.

W Dniu bezpieczeństwa uczestniczyli również rodzice. Mieli oni okazję wysłuchać informacji na temat cyberprzestępczości oraz na temat zagrożeń narkomanią. Funkcjonariusz zaprezentował rodzicom edukacyjną walizkę narkotykową, omawiając sposoby przechowywania przez nieletnich i młodzież środków odurzających a także omówił objawy, które mogą świadczyć o tym, że osoba używa środków odurzających.

Przez cały dzień towarzyszyła dzieciom wspaniała zabawa o którą zadbali animatorzy z grupy „Bawidełko”.

Dzień bezpieczeństwa zorganizowany z inicjatywy dzielnicowego to wspaniały sposób na to, aby zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci przekazywać w połączeniu z wspaniałą zabawą. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że dzieci lepiej zapamiętują informacje, jeżeli towarzyszy im zabawa. Tak właśnie stało się w Szkole Podstawowej w Cieszewie.

Realizacja tego wspaniałego przedsięwzięcia była możliwa również dzięki przychylności Burmistrza Drobina oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cieszewie.

 

Autor: asp.szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony