Aktualności

„W lesie są nie tylko grzyby…” Konkurs zorganizowany przez dzielnicowego rozstrzygnięty

Data publikacji 23.11.2017

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „W lesie są nie tylko grzyby, to co znajdziesz może być niebezpieczne”. Inicjatorem konkursu był dzielnicowy mł. asp. Tomasz Trzebiński z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą, który do udziału w spotkaniu zaprosił 34 Patrol Rozminowania z 1 Batalionu Drogowo Mostowego z Dęblina pod dowództwem mł. chor. Michała Kowala. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt, którym się posługują podczas realizacji zadań związanych z oczyszczaniem terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Konkurs został ogłoszony na początku listopada w dwóch kategoriach wiekowych, w klasach 1-3 i 4-6. Do konkursu zgłosiła się bardzo duża liczba dzieci. Jury miało nie lada wyzwanie by wybrać zwycięzców. Po długich obradach, zapadła decyzja, a główne nagrody, którymi były karnety na basen oraz vouchery do kina ufundowane przez Gminę Głowaczów zdobyli: Tatiana Filipiak, Maja Filipiak, Kacper Czarnecki, Kacper Krawczyk, Dominik Mrozik oraz Oliwia Szerszeń.

Wyróżnienia i upominki zostały przyznane: Janowi Miszczak, Weronice Korzeń, Hannie Bernacik, Zuzannie Strzelczyk, Łucji Frączyk, Weronice Chojnackiej, Michałowi Lech oraz Filipowi Bolek.

Podczas prelekcji przeprowadzonej przez saperów dzieci dowiedziały się co należy zrobić, gdy w lesie zobaczymy niebezpieczne przedmioty, które mogą przypominać niewybuchy Kogo powiadomić oraz gdzie dzwonić. Każde dziecko mogło zapoznać się ze sprzętem, którym na co dzień posługują się saperzy. Mogli również przymierzyć kamizelki kuloodporne oraz hełmy.

Działania zorganizowane przez dzielnicowego mł. asp. Tomasza Trzebińskiego to doskonała forma przekazania wiedzy najmłodszym, którzy niejednokrotnie są ciekawi świata. Profesjonalny jej przekaz na pewno pozostanie na długo w ich pamięci, a przede wszystkim pozwoli na uniknięcie zagrożeń, podczas spacerów po lesie.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii „Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” – "Akademia Dzielnicowego".

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony