Dzieci ze szkoły w Zbuczynie przygotowały program o ich bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Dzieci ze szkoły w Zbuczynie przygotowały program o ich bezpieczeństwie

Policjanci siedleckiej komendy uczestniczyli w programie przygotowanym przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Zbuczynie poświęconym bezpieczeństwu. Dzieci podzieliły wystąpienia na cztery panele dotyczące bardzo ważnych obszarów bezpieczeństwa uczniów i przekazały je rówieśnikom w formie piosenek, wierszy i konkursów.

Wczoraj policjanci pionu prewencji siedleckiej komendy odpowiedzialni za działalność profilaktyczną uczestniczyli w programie zorganizowanym przez uczniów klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej w Zbuczynie. Nadzór nad przygotowaniem całości przedsięwzięcia sprawowały Anna Kondraciuk oraz Irena Radomyska, które są nauczycielkami w placówce. Najmłodsi pod nadzorem pedagogów swoje wystąpienia skupili wokół czterech ważnych obszarów dotyczących ich codziennego życia - powiązanych z bezpieczeństwem, tj.: praw ucznia, bezpiecznego zachowania się na drodze, postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznaną oraz zagrożeń, na które mogą natrafić w Internecie.

Ważne informacje dotyczące tych zagrożeń przekazane zostały adresatom przez ich rówieśników za pomocą piosenek, wierszyków i konkursów. Czynny udział w przeprowadzeniu tej akcji wzięli również policjanci KMP w Siedlcach – asp. Edyta Barycka oraz asp. szt. Janusz Cabaj. Dzieci uczestniczące w akcji bardzo entuzjastycznie przyjęły wystąpienia swoich rówieśników jak i funkcjonariuszy. Tego typu akcje są bardzo dobrym przykładem na to, że profilaktyka bezpieczeństwa powinna być realizowana od najmłodszych lat ponieważ każdy z obecnych na sali GOK w Zbuczynie uczniów wiedział, jakie są numery alarmowe i w jakich sytuacjach powinniśmy ich używać oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz

Powrót na górę strony