Z bezpieczeństwem za pan brat od najmłodszych lat - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Z bezpieczeństwem za pan brat od najmłodszych lat

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów policjantów z mazowieckiej drogówki. Tym razem policjanci odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego oraz najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Parznicach, a także przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Radomiu.

Uczestnicy spotkania mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zobaczyć, jak wygląda wydawanie poleceń przez policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu. Po zakończeniu prezentacji, dzieci wyszły na zewnątrz, gdzie czekał na nich dzielnicowy, który zaprezentował wyposażenie radiowozu policyjnego. Każdy maluch wsiadający do radiowozu mógł poczuć się jak prawdziwy policjant.

Funkcjonariusze WRD KWP zs. w Radomiu odwiedzili także przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Radomiu, gdzie również rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi poprzez zabawę mogli zgłębić wiedzę dotyczącą prawidłowego korzystania z drogi, właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz potrzeby używania elementów odblaskowych.

 

WRD KWP

 

Powrót na górę strony